payback banner ua

Астрономи вперше показали, як виглядає новонароджена планета

Астрономи вперше показали, як виглядає новонароджена планета

Європейські астрономи з Інституту астрономії Товариства Макса Планка в німецькому Гейдельберзі вперше за всю історію спостереження за зірками змогли зняти планету на стадії зародження. Про це пише Science Alert.


Новонароджена планета PDS 70b – газовий гігант, який тільки прокладає собі шлях через протопланетарного диск. Нова планета з'явилася в сузір'ї Кентавра в 370 світлових роках від Землі.

На знімку видно чорний коло в центрі фотографії – це спеціальна маска, яка дозволяє вченим заблокувати випромінювання і світіння молодої зірки PDS 70. з її допомогою ми бачимо, що знаходиться поруч з нею. Згідно з першими даними, на території нової планети температура зараз приблизно 1000 градусів ° C – це більше, ніж на будь-якій планеті Сонячної системи.

Раніше вченим не вдавалося зняти формування планети, оскільки астрономи не мали необхідної для цього технікою, а також не могли знайти потрібний об'єкт для вивчення.

Нещодавно вчені виявили екзопланету, в атмосфері якої відсутні хмари. Як відзначили в міжнародній команді дослідників на чолі з Миколою Ніколовим з Ексетерського університету, це відкриття може дати цінні відомості про пристрій планет, розташованих за межами нашої Сонячної системи. Вчені відзначили, що хмари приховують світло, що вивільняється планетою, і впливають на спектр, який дослідники можуть вивчати з Землі. Однак коли мова йде про цю планету, спектр – ясний, тому WASP-96b взагалі не має хмарності. Ніколов зазначив, що вона – «еталон характеристики безхмарним планети».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter .

Новина представлена новинним порталом npvua.com

Схожі новини

Будьте в курсі останніх новин.

Підписуйтесь на наші сторінки в соц. мережах і на канал в Telegram.

Дякуємо!

Тепер редактори знають.