payback banner ua

Facebook випустила 747-сторінкову звіт, в якому розповіла, з ким ділилася даними своїх користувачів – ITC.ua

Facebook випустила 747-сторінкову звіт, в якому розповіла, з ким ділилася даними своїх користувачів


Вже ні для кого не секрет, що Facebook ділиться даними користувачів з іншими компаніями, з якими уклала договір про співпрацю. Однак реальні масштаби цих угод до сих пір були невідомі, а сам Марк Цукерберг всіляко уникав конкретики, відповідаючи на подібні питання перед Конгресом. Тепер Facebook на запит Комітету Сенату США з енергетики і торгівлі підготувала 747-сторінковий звіт, в якому детально описані операції з обміну даними користувачів найбільшої в світі соціальної мережі з іншими компаніями.

Згідно з документом, в цей список увійшли 52 компанії, включаючи китайські ТехноГігант Alibaba, Huawei, Lenovo і Oppo. З 38 з них співпраця вже завершено, контракт з 7 компаніями закінчується в липні, ще з однією – в жовтні цього року. У Facebook відзначили, що з такими компаніями, як Apple, Amazon, Tobii, Alibaba, Mozilla і Opera соцмережа продовжить співпрацювати, оскільки потребує їх розробках і технічної підтримки.


Також стало відомо, що доступ до персональних даних користувачів Facebook було надано 61 сторонньому розробнику додатків. Ще п'ять мали можливість переглядати список друзів, які перебувають в обмеженому доступі, через канал бета-тестування. Існують побоювання, що Facebook використовував семантику для обміну даними, обходячи заборони FTC, які вимагають, щоб сайт, сервіс або додаток перш отримували дозвіл користувачів на доступ до даних.

Даний документ вийшов через два тижні після 452-сторінкового звіту Конгресу США, в якому компанія Facebook надала розгорнуті відповіді на питання, які прозвучали під час свідчень Марка Цукерберга. Проте, обидва документи все ще не пояснюють багатьох моментів. Наприклад, чому Facebook досі не проводить перевірку деяких додатків, таких як Thisismydigital life через скандал з Cambridge Analytica або розглядає Марк Цукерберг інші варіанти монетизації соціальної мережі замість показу реклами.

Раніше зарубіжні ЗМІ повідомляли про те, що Facebook ділилася даними користувачів з більш ніж 60 виробниками смартфонів, а також надавала додатковий доступ стороннім компаніям в рамках секретних угод.

Джерело: washingtonpost

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter .

Новина представлена новинним порталом npvua.com

Схожі новини

Будьте в курсі останніх новин.

Підписуйтесь на наші сторінки в соц. мережах і на канал в Telegram.

Дякуємо!

Тепер редактори знають.