payback banner ua

Холод дозволив надміцним металевим стеклам стати пластичнее

Холод дозволив надміцним металевим стеклам стати пластичнее

Вченим з Національного дослідницького технологічного університету «МІСіС» вдалося зробити надміцне металеве скло еластичним завдяки методу кріотерміческой обробки. Що важливо, матеріал не став менш міцним, йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі «NPG Asia Materials».

Металеві скла або сплави застосовують в різних галузях – від створення магнітних матеріалів і медичних інструментів до спортивного інвентарю. Ці скла дуже міцні і стійкі до зносу, однак вони не пластичні. Застосування кріотерміческіх циклів дозволить збільшити пластичність цього матеріалу – процес підвищує здатність скла пручатися розтягування і стиснення, але різко пропадає при подальшому нагріванні матеріалу.


Nature

«Кріотерміческая обробка виглядає універсальним і простим методом для зміни властивостей, омолодження або релаксації металевих стекол . Важливо, що вона здатна як поліпшити, так і погіршити пластичність – це вимагає ретельної підбірки складу сплаву, виходячи з будови атомних зв'язків в матеріалі », – говорять учені.

Надалі інженери продовжать вивчати вплив кріотерміческой обробки на властивості різних матеріалів. [19659006]

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter .

Новина представлена новинним порталом npvua.com

Схожі новини

Будьте в курсі останніх новин.

Підписуйтесь на наші сторінки в соц. мережах і на канал в Telegram.

Дякуємо!

Тепер редактори знають.