payback banner ua

Марсіанські місії будуть використовувати вітряні посадочні модулі

Марсіанські місії будуть використовувати вітряні посадочні модулі

Підготовка місій на Марс ще кілька років тому зіткнулася з проблемою, що на поверхні червоної планети сонячні панелі і радіоізопотние генератори не впораються для потреб програм з вивчення планети. Данські вчені заявили, що розробили технологію вітряних модулів, які зможуть працювати на Марсі.

Сонячні батареї не зможуть отримати на Марсі необхідну кількість сонячного світла, а тепло, яке виробляється термоелектричним генератором, буде впливати на хід і результати досліджень, особливо в полярних регіонах.


Пропонована інженерами вітряна турбіна з батареєю для накопичення виробленого електрики з комбінацією з сонячними батареями дозволить без ефективно працювати місіям на планеті, вва т вчені. Інженери з дослідницького центру Еймса при НАСА провели випробування подібної 100-кіловатної турбіни в Антарктиці, проте вона була занадто велика і важка для марсіанської місії.

Нову систему вчені планують ще кілька разів випробувати, але вже зараз відзначають, що сучасні зразки будуть набагато ефективніше ранніх, а значить дозволять виробляти енергію хоча б для часткового підтримки енергії в модулі.

Інженери агентства НАСА недавно почали збирати новий марсохід, який відправиться на Марс у 2020 році на ракета-носій «Атлас-5». Основним завданням Mars 2020 є пошук ознак життя на Марсі. Пристрій буде досліджувати геологічну будову Марса, склад атмосфери, зробить оцінку природних ресурсів і тих загроз, з якими можуть зіткнутися люди під час прийдешніх експедицій на цю планету. Також в рамках експедиції вчені спробують отримати кисень з атмосфери Марса, склад якої в основному доводиться на вуглекислий газ. Крім цього, марсохід зробить забір ґрунту та каміння для вивчення.

29 квітня стало відомо, що місія Mars-2020 опинилася під загрозою через тріщини в термозахисний екрані марсохода. Мета термозащитного екрану – захист марсохід і систему посадки від руйнування під час входження в атмосферу Марса при посадці. Оскільки системі доведеться витримувати температуру до 2 тис. Градусів за Цельсієм, під час тестування компанії піддають щит нагрівання і тиску на 20% більше, ніж планується при посадці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter .

Новина представлена новинним порталом npvua.com

Схожі новини

Будьте в курсі останніх новин.

Підписуйтесь на наші сторінки в соц. мережах і на канал в Telegram.

Дякуємо!

Тепер редактори знають.