НБУ визнав «ВТБ Банк» неплатоспроможним

НБУ визнав «ВТБ Банк» неплатоспроможним

Український «ВТБ Банк» став неплатоспроможним

Національний банк України (НБУ) зарахував «ВТБ Банк» до категорії неплатоспроможних, повідомила прес-служба НБУ у вівторок, 27 листопада.

«У зв’язку зі зниженням обсягу ліквідності АТ “ВТБ Банк” і подальшим погіршенням його фінансового стану протягом останнього місяця НБУ 13 листопада 2018 зарахував АТ “ВТБ Банк” до категорії проблемних. Тоді ж було встановлено термін для вжиття фінустановою плану заходів щодо приведення його діяльності у відповідність до вимог законодавства. Зважаючи на відсутність реальних дій з боку власників “ВТБ Банку” для запобігання неплатоспроможності, а також через відсутність прийнятих і реалістичних заходів щодо поліпшення ліквідності керівництво НБУ 27 листопада прийняло рішення про зарахування АТ „ВТБ Банк” до категорії неплатоспроможних», – сказано в повідомленні.

НБУ зазначив, що 97% вкладників «ВТБ Банку» (59,108 тис. осіб) отримають вклади в повному обсязі, оскільки їхній розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) суму в 200 тис. грн. Більші вклади будуть відшкодовані в межах зазначеної суми. Всього ФГВФО забезпечить виплату гарантованої суми в обсязі 942,7 млн грн, при тому, що станом на 1 жовтня 2018 року сума коштів клієнтів на балансі банку становила 3,676 млрд грн, в тому числі строкові депозити фізосіб – 1,55 млрд грн і поточні рахунки фізосіб – 0,42 млрд грн.

При цьому в Національному банку наголосили, що віднесення «ВТБ Банку» до категорії неплатоспроможних жодним чином не вплине на стабільність банківського сектора України, оскільки його частка становить 0,6% від чистих активів платоспроможних банків.

Раніше банк повідомляв, що змушений був з 5 листопада ввести комісії і ліміти на зняття готівки через зниження обсягу ліквідності після рішення Апеляційного суду Києва від 5 вересня 2018 року про блокування активів, яке позбавило банк можливості поповнювати ліквідність за рахунок реалізації набутого в процесі стягнення заставного майна і активів. Пізніше «ВТБ Банк» збільшив розміри комісій за зняття готівки чи грошові перекази.

У той же час керівник фінансового департаменту, старший віце-президент російського ВТБ Дмитро Пьянов 8 листопада сказав журналістам, що материнський банк не виключає подальшого погіршення ситуації з ліквідністю українського дочірнього банку при збереженні існуючих обмежень за судовим рішенням.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Powiązane wiadomości