Саломе Зурабішвілі перемагає на виборах президента Грузії

Саломе Зурабішвілі перемагає на виборах президента Грузії

Саломе Зурабішвілі

У другому турі виборів президента Грузії незалежна кандидатка Саломе Зурабішвілі набирає 58% голосів, Григол Вашадзе — 42%. Такі дані екзит-полу, який був проведений на замовлення телекомпанії Imedi, повідомляє УНН.

«За даними на 18:00, 10 тис. 204 респонденти відповіли на питання Gallup International. Результати розподілилися наступним чином: Зурабішвілі – 58%, Вашадзе – 42%», – заявили в ефірі телеканалу.

Зурабішвілі балотувалася як незалежний кандидат. При цьому її підтримала правляча партія «Грузинська мрія». За кандидатку закликали голосувати засновник й лідер партії Бідзіна Іванішвілі, а також інші чиновники.

У першому турі на посаду президента Грузії претендували 25 кандидатів, жодному з яких не вдалося набрати більше половини голосів. До другого туру пройшли два кандидати – Саломе Зурабішвілі й Григор Вашадзе. За підсумками першого туру Зурабішвілі набрала 38,64% голосів.

Зауважимо, що це голосування стане останнім прямим вибором президента країни – з 2024 року президента буде обирати виборча колегія із 300 членів.

Таким чином завершиться трансформація президентської республіки на парламентську.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Powiązane wiadomości