Donieck Szachtar nie pokonał francuskiego "Lyonu" w Lidze Mistrzów

Lyon – Shakhtar 2: 2
Bramki: Dumbale, 70, Dubois, 72 – Morais, 44, 55

Mecz drugiej rundy Ligi Mistrzów Donieck z Shakhtarem padł we Francji przeciwko Lyonie. Gra była rozgrywana na pustych stoiskach. Wszystko z powodu ukarania francuskiego klubu za działania fanów, którzy wielokrotnie łamali zasady postępowania na stadionach. Dlatego w trakcie meczu wyraźnie słychać było wskazówki trenera i frazy graczy

Pierwsza połowa poszła gładko. W "Lyonie" można świętować moment wykonany przez Dembel. Shakhtar odpowiedział strzałem Tysona i strzelił pod poprzeczkę bramy Morais. Z nieudanego gola, francuski klub ocalił Lopeza, skacząc piłkę do rogu

Gdy pierwsza połowa zbliżała się do końca, "górnicy" wystąpili. Na lewej flance Tyson grał kombinację Ismaila, a już ostatnia z brzegu boiska, strzelonego na linii bramkarza, gdzie Morais uderzył pod kontuarem pod sam pasek.

Morais wykonał double w tym meczu

Podwójnie sprawdzone konto Shakhtara już w drugiej połowie wysiłkami tego samego Moraisa. Matwienien chwycił piłkę na swojej połowie pola i rozproszył kontratak. Piłka trafiła brazylijskiego napastnika, który precyzyjnie strącił bramkarza z obrońcy dokładnie na rogu bramki

Między tymi bramkami Szachtara był cel "Lyonu" w wykonaniu Auarda, ale nie został policzony, ponieważ piłkarz był poza grą

Ale bramki netto zostały zdobyte przez francuskich graczy drużynowych w 70. i 72. minucie. W pierwszym przypadku nagłówek zamyka głowę Dembel. W tym samym czasie napastnik był pomiędzy dwoma obrońcami Szachtara

W drugiej bramce należy "zauważyć" pasywność wszystkich graczy Shakhtarów, którzy byli w obronie. Zestaw błędów doprowadził do celu – obrońca nie mógł wyjąć piłki z własnego pola, kibice opuścili drużynę bez nadzoru Duboisa w polu karnym (gracz otrzymał podanie, będąc pomiędzy trzema zawodnikami Szachtara), Pyatov nie zagrał zbyt dobrze na wyjeździe . Wynik w meczu stał się równy 2: 2.

Lion później mógł iść do przodu, ale tym razem Dembel nie zagrał w Pyatov

Chociaż Shakhtar na koniec meczu miał szansę zwyciężyć zwycięstwo. Ismaili uderzył jeden z ataków z ostrego kąta, ale obrócił nie tylko bramkarza, ale także cel.

Ismaili miał szansę strzelić gola

Następnie, po piątym przejściu z Marloss, Kayode został uderzony przez dotyk. Ale piłka uderzyła w poprzeczkę

Podobnie jak w pierwszym meczu, Szachtar w Lidze Mistrzów ponownie zagrał 2: 2. Biorąc pod uwagę, że w innym pojedynku drużyna Manchester City pokonała Hoffenheima, Lyon nadal jest liderem grupy z czterema punktami. Manchester City awansowało na drugie miejsce. Shakhtar z dwoma punktami na trzeciej pozycji

Następny mecz Ligi Mistrzów Górników odbędzie się 23 października w Manchesterze City na własnym boisku