Dynamo zremisowało w Lidze Europy w meczu z Yablonets

W drugiej rundzie Dynamo Kijów pojechał do Czech na mecz z Yablonets. To dla tego klubu ukraińcy Edward Sobol są Ukraińcami. Ale w tym meczu obrońca nie wziął udziału.

Dynamo zaczął dość pewnie, co przyniosło wynik. W 8. minucie meczu Buyalsky pass w cut doprowadził do bramkarza Morozyuk. Jednak pomocnik nie pokonał samego siebie, ale dał przepustkę Tsigankovej. Ten ostatni pękł już podczas upadku w walce z rywalem. Piłka wciąż była flokowana do bramki czeskiej drużyny

A w 14. minucie wynik był już 0: 2. Tym razem na bramie "Yablonets" uderzył Garmash. Gracz sam zdecydował się zakończyć atak spoza obszaru karnego.

Taki pozytywny wynik na początku meczu sprawił wrażenie, że Kyivans wygra tę grę bez problemów i zdobędzie trzy punkty. Ale już po 33 minutach gospodarzom pola udało się zmniejszyć lukę – Hovorka zablokował dotyk czaszy z rogu

Pod koniec pierwszej połowy i ponad połowy druga połowa drugiej walki była bardziej skoncentrowana w centralnej części pola. Oba zespoły stworzyły pojedyncze punkty. Ruch był niebezpieczny, ale piłka przeszła przez poprzeczkę

Sam Travnik został drugim bramkarzem w bramce Dynama. Współtwórca może wziąć Pivaricha z Dynamo. To chorwacki obrońca popełnił błąd, atakując swoją drużynę, pozwalając mu zabrać piłkę. Od tego zaczęła się kontrofensywa gości, która zakończyła się precyzyjnym ciosem dla Travnika. Chociaż piłka w siatce już przeleciała z tego samego Pivaricha, który próbował zablokować cel, aby zapobiec bramce.

A pod koniec gry "Jablonec" mógł i wygrać. A po strzale Yovovicha, piłka przeszła w centymetr w rogu bramki

Yablonets – Dynamo 2: 2
Cele: Govorka, 33, Travnik, 81 – Tsigankov, 8, Garmash, 14

Dynamo "w drugim meczu z rzędu gra remis 2: 2. Z tego powodu. Że zespół z rundy przygód zdobył tylko dwa punkty, zajmuje trzecie miejsce w swojej grupie, wyprzedzając Astanę i francuskiego Rennesa. Jest z ostatnimi w drodze, a Kijów zagra 25 października.