NASA успішно приземлило апарат InSight на Марс для вивчення внутрішнього простору планети

NASA успішно приземлило апарат InSight на Марс для вивчення внутрішнього простору планети

Космічний апарат InSight американського космічного агентства NASA здійснив успішну посадку на поверхню планети Марс. Про це повідомили у прес-службі агентства.

«Контролери місії отримали сигнал від посадочного апарату InSight на поверхні Марса. У найближчі години інженери будуть перевіряти стан космічного корабля», – йдеться в повідомленні.

Космічний зонд стартував з повітряної бази Ванденберг у Каліфорнії 5 травня і за півроку пройшов шлях в 548 мільйонів кілометрів. 26 листопада він увійшов в розріджену марсіанську атмосферу, повернувшись до планети термозахисним екраном, а потім сповільнилося, випустивши парашути.

Він оснащений інструментами для вимірювання температури під поверхнею планети і вивчення її сейсмічної активності. Апарат увійшов в атмосферу Марса на швидкості 19795 км/год, після чого розташувався в середині нагір’я Елізіум неподалік від екватора.

Відео NASA

Метою InSight була рівнина на південь від вулканічного нагір’я Елізій. Ще трохи південніше в тому ж регіоні знаходиться кратер Гейла, який зараз досліджує марсохід К’юріосіті – до нього приблизно 600 км.

InSight довелося пережити «сім хвилин жаху», під час яких йому необхідно скинути швидкість з надзвукової (в атмосферу планети апарат увійде в шість разів швидше кулі) до цілком прогулянкової, щоб акуратно здійснити м’яку посадку.

Апарат проведе на Червоній планеті 24 місяці, тобто близько марсіанського року, проводячи дослідження, які покликані відповісти на питання про походження Марса, а також і інших скельних планет внутрішньої сонячної системи, в тому числі і Землі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Powiązane wiadomości