payback banner ua

Ростатом створить систему захисту Землі від небезпечних метеоритів

Ростатом створить систему захисту Землі від небезпечних метеоритів

Росатом розробляє систему вогневої захисту Землі від потенційно небезпечних метеоритів і астероїдів. Про це пише ТАСС з посиланням на заступника директора Інституту лазерно-фізичних досліджень Російського федерального ядерного центру ВНДІЕФ Володимира Рогачова.


Відповідно до підрахунків Росатома, якщо до Землі буде наближатися метеорит діаметром в 200 метрів, жителі планети повинні випустити за місяць до можливого зіткнення ракету . Це дозволить розкришити його на шматки, які в подальшому знищить атмосфера Землі.

«Наші дослідження – лише одне із завдань в рамках створення системи захисту від астероїдів. Головне – виявлення, класифікація, високоточне супровід космічного тіла, потім – створення бомби, яка повинна бути безпечною при запуску, і ракети-носія. Це масштабна міжнародна завдання. Нам є, що покласти на вівтар співпраці, і є що взяти », – заявив Рогачов.

« На жаль, сьогодні світова політика і стан міжнародних відносин диктують інший формат спілкування, доводиться чекати. Але затягувати не можна: коли до Землі наблизиться небезпечний астероїд, буде вже пізно », – додав учений.

В рамках підготовки до створення системи фізики з ВНІІЕФ створили штучну модель хондритів – найпоширенішого виду метеоритів, які падають на Землю. При цьому вчені планують приділяти більше уваги моделям залізно-нікелевих і крижаних метеоритів. «Робота отримала визнання. Можна сказати, що народилося напрямок – лабораторна експериментальна астрономія астероїдів. Адже астрономія – здебільшого спостережна наука », – додав він.

Інші подробиці проекту не розкриваються.

На початку червня стало відомо, що уряд [19659010] США розробило новий план захисту Землі від небезпечних для планети астероїдів. За розрахунками фахівців НАСА, повз Землю можуть пролетіти +1885 потенційно-небезпечних об'єктів. Зараз фахівці організації пропонують покращувати технології виявлення потенційно небезпечних астероїдів, навчитися відображати подібні загрози, а також відпрацювати сценарії зіткнення Землі з великими небесними тілами.

Зараз NASA займається розробкою космічного корабля, який б зміг захистити Землю від астероїдів. «Імовірність зіткнення зараз здається малою, але при цьому наслідки будуть жахливими», – сказала Кірстен Хоулі, співавтор проекту. «Це дослідження допоможе нам зрозуміти, як людство зможе відповісти на загрозу в разі її виникнення. Таким чином, у нас буде більше варіантів розвитку подій ».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter .

Новина представлена новинним порталом npvua.com

Схожі новини

Будьте в курсі останніх новин.

Підписуйтесь на наші сторінки в соц. мережах і на канал в Telegram.

Дякуємо!

Тепер редактори знають.