payback banner ua

У Росії почнуть блокувати крадені телефони по IMEI

У Росії почнуть блокувати крадені телефони по IMEI

Експерти Ради Федерації запропонували блокувати крадені телефони за допомогою бази даних кодів IMEI (International Mobile Equipment Identity). Про це пишуть «Ведомости».


Для реалізації цієї ініціативи компанії-імпортери і росіяни, які купили смартфони в інших країнах, повинні будуть заносити IMEI пристрою в спеціальні бази даних. При цьому можна буде прив'язати IMEI до SIM-картки, для цього жителям Росії доведеться прийти в салон стільникового зв'язку з паспортом.

При втраті свого телефону користувач зможе звернутися до оператора, який заблокує пристрій. За словами куратора робочої групи «Зв'язок та IT» експертної ради Ірини левів, після двох років з моменту введення обов'язкової реєстрації IMEI, уряд почне відключати невраховані смартфони.

Крім того, смартфони, які не пройшли митне оформлення, будуть занесені в чорний список – операторам не можна буде з ними працювати, а його власникам доведеться пояснювати, звідки вони взяли цей пристрій. Планується, що гроші на роботу цієї системи підуть з недержавних джерел.

Експерти вважають, що завдяки введенню нової системи Росія отримає додаткові 16,5 млрд рублів податкових і митних зборів. Як приклад влади призводять Туреччину, в якій після введення системи контролю за IMEI кількість крадіжок зменшилася на 95%, а бюджет поповнився за п'ять років більш ніж на $ 10 млрд.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter .

Новина представлена новинним порталом npvua.com

Схожі новини

Будьте в курсі останніх новин.

Підписуйтесь на наші сторінки в соц. мережах і на канал в Telegram.

Дякуємо!

Тепер редактори знають.